Menu

Woda mineralna czy źródlana?

20 kwietnia 2019 - Zdrowie
Woda mineralna czy źródlana?

Woda… pijemy ją niemal codziennie, a przynajmniej powinniśmy. W sklepach jest jej mnóstwo, mineralna, źródlana ale czy wiemy która jest dla nas najbardziej odpowiednia i czym się różnią? Ważne żeby gasiła pragnienie, ale czy tylko na ten fakt zwracać uwagę? Ważne żeby pić dużo wody, zwłaszcza w upalne dni. Odpowiednie nawodnienie organizmu to nie tylko nasze lepsze zdrowie ale także piękna cera i włosy.
Woda mineralna to taka, która zawiera powyżej 500mg/l do 1000 mg/l składników mineralnych. Zatem woda źródlana to ta z zawartością składników mineralnych poniżej 500 mg/l. Powyżej 1000mg/l są to wody lecznicze. Oba typy wód wydobywane są ze źródeł podziemnych o pierwotnej czystości, nie wymagają uzdatniania. Są naturalnie czyste i od razu po wydobyciu zamykane w butelce.
Woda mineralna ma intensywniejszy smak, jest twardsza. Ma większą zawartość składników mineralnych. Dzięki temu pijąc taka wodę dostarczamy naszemu organizmowi znaczną dawkę minerałów takich jak : żelaza, magnezu, sodu czy wapnia. Składniki te sprzyjają naszym organizmom w:
• Układzie trawiennym
• Układzie odpornościowym
• Układzie nerwowym
• Układzie mięśniowym

Jest warunek. Minerały muszą występować w odpowiednim dla nas stężeniu. Niedobór jak i nadmiar składników może źle wpływać na nasze zdrowie. Taki nadmiar lub deficyt może powodować dolegliwości nerek, stawów, obrzęki czy mrowienie i skurcze.
Woda źródlana jest łagodniejsza, zarówno w kwestii smaku oraz w sposobie oddziaływania na nasz organizm.

DLA KOGO WODA MINERALANA:
• Kobiety w ciąży ze względu na większe zapotrzebowanie organizmu na minerały.
• Osoby uprawiające sport
• Osoby przebywające w wysokich temperaturach ( ciepły klimat)
• Osoby cierpiące na osteoporozę
W zależności od zapotrzebowania naszego organizmu na poszczególne składniki mineralne wybierajmy odpowiednią wodę na przykład z większą ilością magnezu i wapnia zaś mniejszą sodu polecane zwłaszcza kobietom w ciąży. Każdy może pić wodę mineralną, ale wybierajmy odpowiednia dla nas dawkę minerałów i czytajmy etykiety, tam wszystko jest napisane. Wodę źródlaną może pić praktycznie każdy, niezależnie od wieku i stanu zdrowia.

DLA KOGO WODA ŹRÓDLANA:
• Dla niemowląt i dzieci woda taka ma niską zawartość sodu i siarczanów. Niemowlęta tylko przegotowana woda.
• Dla osób starszych
• Dla osób z nadciśnieniem, chorobami serca, chorobami nerek
• Dla osób o niskiej aktywności fizycznej

Mam nadzieję, że pokrótce przybliżyłam całe zamieszanie z wodą mineralną i źródlaną i od dziś będziemy sięgać na półki w sklepie po taką która będzie oddziaływała na nasz organizm w efektywniejszy sposób. I przede wszystkim pijmy dużo wody a na pewno będziemy czuli się zdecydowanie lepiej i przyczynimy się do szybszego wypłukania toksyn, które gdzieś tam w każdym siedzą.

Spodobał Ci się ten wpis? Daj łapkę w górę lub udostępnij go na Facebooku www.facebook.com/kotoneczek

Subskrybuj nasz kanał na youtube https://www.youtube.com/channel/UCikFzVnJgYHFKdVCfsneUzw

Powiedz o nas znajomym!

Dziękuję

Joanna


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *