509 321 312

Toksyczne środowisko

To bardzo trudny temat, szczególnie w naszym społeczeństwie ale myślę, że bardzo potrzebny. Polacy słyną z tego, że w biedzie potrafią się wspierać, umiemy się zebrać jako naród i wiele wywalczyć. Za to jednocześnie nie możemy przeżyć jeśli komuś coś się udaje i zamiast cieszyć się z czyjegoś szczęścia to patrzymy z zawiścią. Zamiast zakasać rękawy, brać przykład lub działać razem żeby więcej osiągnąć to użalamy się nad sobą, knujemy i obgadujemy. Może uda się trochę zaszkodzić sąsiadowi, bratu, koleżance?

Jednocześnie często jesteśmy mistrzami w prawieniu morałów i ocenianiu innych. O narodzinach i wydobęcinach już krążą po internecie legendy, o tym jak jedne matki traktują inne, teściowe synowe, matki córki itp. też już wiele powiedziano. Zjawisko hejtu w stosunku do ludzi znanych to temat rzeka. A jakimi jesteśmy rodzicami? Dbamy o te nasze małe skarby, pielęgnujemy, żywimy, ubieramy, chcemy dla nich jak najlepiej ale często podświadomie zmuszamy je by były takie jak my sobie to wymyśliliśmy. Mają nas słuchać bo jesteśmy starsi, mądrzejsi i wiemy lepiej. Tym samym często podcinamy im skrzydła. A co się dzieje jak nasze dziecko idzie pod prąd z naszymi radami? Co z tego, że osiąga więcej od nas? Przecież tracimy wtedy poważanie i szacunek bo mają za nic nasze rady!

Zastanówmy się wszyscy do czego zmierzamy. A ty co myślisz na temat sąsiada, który postawił piękny dom? Albo ma nowy samochód? Jeśli od razu nasuwa ci się myśl, że kradł albo miał szczęście, którego Tobie brakuje to zatrzymaj te myśli i zastanów się. Kto tu ma problem?

Zacznijmy myśleć o sobie dobrze, co zrobić żeby nie szkodzić innym? Jak się wspierać?

Pod spodem parę linków do refleksji.

Pozdrawiam

Sowianowa

Spodobał Ci się ten wpis? Daj łapkę w górę lub udostępnij go na Facebooku www.facebook.com/kotoneczek

Subskrybuj nasz kanał na youtube https://www.youtube.com/channel/UCikFzVnJgYHFKdVCfsneUzw

Powiedz o nas znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *