O tym jak wygląda nasza praca i dlaczego realizacja czasami się wydłuża 0
O tym jak wygląda nasza praca i dlaczego realizacja czasami się wydłuża.czasami się wydłuża i czemu już nie pracuję po nocach.

Cześć! Rzadko dodaję posty opisowe ale wiem, że ważne jest aby za marką własną stali ludzie, szczególnie za taką jak nasza, rękodzielniczą, gdzie każdy produkt to praca naszych rąk. Dzisiaj w dużym skrócie napiszę jak wygląda nasza praca, dlaczego zamówienia robimy od kilku do kilkunastu dni i dlaczego czasem nie wyrabiamy się w terminie. Zapraszam!

Tworzenie kul- nazywamy to kręceniem kulek ❤️ 20 kul na zestaw jest robione około 2 godzin- sklejane klejem bezpiecznym dla dzieci, suszone około 2 dni w zależności od pogody (wysoka wilgotność powietrza potrafi doprowadzić do tego, że kule schną nawet 4, 5 dni). Później kule składamy ze światełkami- na stałe klejem na gorąco aby kule nie wypadały z lampek i nie kręciły się w środku. W sumie około 3 godziny pracy rozłożone na kilka dni.

Ozdoby z drewna- często projektowane, wycinane (u nas lub zlecane jednej z 2 firm zewnętrznych z którymi współpracujemy).

Szlifowane do gładkości, malowane po raz pierwszy, kolejny raz szlifowane, malowane jeszcze 2 lub 3 razy, sklejane, skręcane, ozdabiane, montowane. 

Materiały- nici i farby w kilkudziesięciu kolorach, zamawiane z kilku różnych hurtowni, częściowo też kupowane na miejscu w Ostrowcu Świętokrzyskim, Kielcach, Radomiu i Warszawie. 

Kleje, pistolety, szlifierki, piły. Uchwyty, zasuwki, zawiaski, żaróweczki, sznury świateł. Mnóstwo maleńkich i tych większych rzeczy, które musimy mieć żeby tworzyć zamówienia. 

Oprócz tego- tony drewna, zamawiane również z kilku różnych firm. Klocki, domki, literki, dekory i ornamenty i wieeele innych.

A ja dopilnowuję żeby to wszystko dopiąć- pilnować co się kończy, co kiedy zamówić, czego wziąć więcej bo zaraz może nie być u dostawcy. Na to wszystko potrzebny jest budżet a tego zwykle nie ma na wyrost.

Kotonek to moja wieeelka miłość i praca marzeń. Na ten moment nie wyobrażam sobie zamknięcia firmy ale to naprawdę ogrom pracy i koordynacji. Pracujemy zwykle w kilka osób ale ilość rzeczy które mogą się po drodze wysypać jest mnóstwo. Nawet jak chorujemy to zwykle wszyscy razem bo zarażamy się wzajemnie. Wyobraźcie sobie co się dzieje jak jesteśmy wyłączeni z pracy wszyscy przez kilka dni.

W tym wszystkim najważniejsze są Wasze zamówienia bo to dzięki nim tworzymy ❤️ i... termin 5 lub 10 dni roboczych, który biorąc pod uwagę ilość pracy jaką trzeba włożyć i Wasze potrzeby wydawał mi się do tej pory optymalny.

90% zamówień wykonujemy w zadeklarowanym czasie ale nie wszystko udaje się zrealizować w terminie. O tym piszemy również w ofertach. Ja też staram się wcześniej informować, że będzie opóźnienie. 

Taką sytuację mieliśmy w drugiej połowie sierpnia. Najpierw wilgotność powietrza, która wydłużyła realizację o kilka dni, następnie drewno, które zamiast przyjść po dwóch dniach przyszło po dwóch tygodniach a na koniec rozłożył nas wirus, wszystkich jednocześnie. Pisałam powiadomienia i wiele osób odpowiadało, że ok, poczekają. Było kilka zamówień, które były pilne i robiłam je jeszcze czując się dość słabo ale chciałam żeby zdążyły na czas. 

Kilka osób pisało takie rzeczy, że chyba nie chcę sobie tego przypominać i przytaczać tego na stronie. 

Jedna z osób otrzymała zwrot pieniędzy, anulowanie zamówienia i blokadę od Facebooka za nękanie.

Powoli dojrzewam do usunięcia ofert z allegro. Praktycznie codziennie mamy otwierane nowe dyskusje od kupujących po 3, 5, 7 dniach od zamówienia- zwykle od tych osób dostajemy też negatywy za czas realizacji chociaż większość zamówień realizujemy terminie dwutygodniowym- takim jaki deklarujemy.

Nie rozumiem co się dzieje, może akurat taki okres- może złożyło się te kilka wydarzeń a może ja- im starsza tym bardziej jestem na to wrażliwa. 

Kocham tę pracę i to lwia część mojego życia a także tych, z którymi pracuję ❤️ ma mnóstwo dobrych stron ale też trochę cienia. Piszę o tym żebyście pamiętali, że za tymi zamówieniami, produktami i filmami z produkcji stoją ludzie, prawdziwi i wrażliwi, którzy bardzo przeżywają żeby wszystko było super jakościowe i wysłane w terminie ❤️ 

Życzę wam cudownej niedzieli, bez nerwów, pełnej spokoju i harmonii. Całusy 😘

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl