Menu

Języki miłości u dzieci

23 kwietnia 2019 - Psychologia, Wychowanie dzieci

Zastanawialiście kiedyś dlaczego jedno z waszych dzieci wprost uwielbia się przytulać zaś drugie od razu was odpycha jak tylko próbujecie je wziąć w ramiona? A co się dzieje jak dajecie dzieciom prezenty? Jeden maluch ucieszy się, pobawi chwilę i rzuca w kąt jakby nic szczególnego się nie wydarzyło za to drugie dziecko traktuje prezent niczym najcenniejszy skarb i patrzy ma Ciebie z miłością w oczach. Otóż każdy z nas, a dzieci w szczególności, ma swoje własne języki miłości. Rozróżniamy pięć rodzajów języków miłości, każdy zwykle ma dwa główne i jeden uzupełniający.

Oto one:

Dotyk i przytulanie- jeśli twoje dziecko często chce siedzieć na kolankach, bierze Cię za rękę, wiesz, że potrzebuje głaskania i smyrania to bez wątpienia jest dotykowiec.

Ciepłe słowa- osoba, która wyznaje ten język miłości potrzebuje zapewnień o miłości i komplementów. Mówiąc miłe słowa napełniamy jej flakonik miłości.

Czas- chodzi o taki czas wartościowy, kiedy poświęcasz go dziecku, bawisz się z nim, rozmawiasz itp. Czasami można spędzić ze sobą całe dnie nie poświęcając ani minuty czasu, będąc jedynie obok siebie.

Przysługi- niektórzy robiąc komuś przyjemność zapełniają swój flakonik miłości, trzeba jednak pamiętać żeby docenić wysiłek.

Prezenty- każdy je uwielbia, za to niektórzy jak otrzymują prezent traktują je jako dowód miłości, po prostu czują się wtedy kochani.

Warto rozpoznać i i stosować właściwe języki miłości w stosunku do naszych dzieci. Jeśli nasi ukochani będą prawidłowo rozwijać się emocjonalnie to dużo łatwiej będzie im podejmować pozostałe wyzwania.

A wypowiedź eksperta, psychologa, mamy 5tki (!) dzieci znajdziecie pod poniższym linkiem.

Niebawem podobne wpisy na temat indywidualnego wychowania dziecka.

Spodobał Ci się ten wpis? Daj łapkę w górę lub udostępnij go na Facebooku www.facebook.com/kotoneczek

Subskrybuj nasz kanał na youtube https://www.youtube.com/channel/UCikFzVnJgYHFKdVCfsneUzw

Powiedz o nas znajomym!

Pozdrawiam

Sowianowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *